اخیر ایمیل استفاده استراتژی بازاریابی

اخیر: ایمیل استفاده استراتژی بازاریابی تبلیغات و بازاریابی بازار یابی تبلیغات محصولات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی و حق تثبیت شده است افکار عمومی ، مناظرات زنده&quot، &quot

مناظره های زنده انتخاباتی با وجودی که پدیده ای نسبتا تازه در فضای سیاسی کشور عزیزمان ایران است ولی به شدت مورد اقبال جامعه قرار گرفته و به آسانی نمی شود مردم را

و حق تثبیت شده است افکار عمومی ، مناظرات زنده&quot، &quot

"مناظرات زنده" و حق تثبیت شده است افکار عمومی

عبارات مهم : سیاسی

مناظره های زنده انتخاباتی با وجودی که پدیده ای نسبتا تازه در فضای سیاسی کشور عزیزمان ایران است ولی به شدت مورد اقبال جامعه قرار گرفته و به آسانی نمی شود مردم را از آن محروم کرد.

تصمیم ” کمیسیون بررسي تبليغات انتخابات” در لغو مناظره های زنده تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جموری بسیار بحث برانگیز و جنجالی شده است و اعتراضاتی گسترده را باعث شده است است.

از امام جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران تا همه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گرفته تا صورت ها و شخصیت های سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا و رسانه ها و نشریات وابسته به آنها همه و همه با این تصمیم مخالفت کرده و خواستار تجدید نظر در آن شده است اند.

و حق تثبیت شده است افکار عمومی ، مناظرات زنده&quot، &quot

وزیر کشور خبر داده که رییس جمهور دو مرتبه در تماس تلفنی با او نارضایتی خود را از این تصمیم اعلام داشته و این در حالی است که مخالفان دولت یازدهم به صورت تلویحی، رییس جمهور و حامیان دولت را به اتخاذ این تصمیم متهم کرده اند و علت این اتهام آنها این است که دولت یازدهم به منظور فرار از “پاسخگویی و به چالش کشیده شدن” چنین تصمیمی را گرفته است.

حامیان دولت ولی با رد این ادعا می گویند دولت یازدهم و “حسن روحانی” رییس جمهور، وحشت و نگرانی خاصی از مواجهه شدن با رقیبان انتخاباتی در مناظره های زنده ندارد. آنها به طور مشخص به مناظره های انتخاباتی سال 92 اشاره کرده و عملکرد درخشان روحانی در جریان آن مناظرات را یاآور شده است و می گویند “اتفاقا” حافظه نیرومند و حاضرجوابی یکی از خصوصیات مثال زدنی شیخ دیپلمات و رییس دولت یازدهم است که می تواند او را یک سروگردن بر هر حریف انتخاباتی در مناظره های زنده برتری دهد.

مناظره های زنده انتخاباتی با وجودی که پدیده ای نسبتا تازه در فضای سیاسی کشور عزیزمان ایران است ولی به شدت مورد اقبال جامعه قرار گرفته و به آسانی نمی شود مردم را

فارغ از دلایل و انگیزه های اتخاذ چنین تصمیمی که احتمال دارد مورد تجدید نظر قرار بگیرد، ولی توصیه این است که اگر به ترکیب کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات نگاهی بیندازیم، می توانیم این کمیسیون را بیش از آنکه نزدیک به دولت یازدهم بدانیم، نزدیک تر به مخالفان دولت و یا دستکم مستقل از دولت بدانیم؛ آیا که ترکیب این کمیسیون 3 بر 2 به نفع رقیبان روحانی است.

در این کمیسیون دادستان کل کشور یا نماینده ای تام الاختیار از سوی او، رییس شورای نگهبان یا نماینده ای از سوی او و نیز رییس شرکت صداوسیما و یا نماینده ای از سوی اوعضویت دارند که به طور طبیعی هیچ یک از این 3 نهاد را نمی توان در ذیل یا تحت تاثیر دولت یازدهم طبقه بندی کرد.

دو نماینده دیگر عضو این کمیسیون وزیر کشور یا نماینده ای از جانب او و دبیر هیات اجرایی مرکزی انتخابات است که البته این دو نهاد را می توان در ذیل تاثیرگذاری دولت یازدهم طبقه بندی کرد و در این صورت 2 عضو این کمیسیون حامی نگاه و مواضع دولت یازدهم است در حالی که 3 عضو دیگر را به هیچ وجه نمی توان تحت تاثیر دولت یازدهم دانست.

و حق تثبیت شده است افکار عمومی ، مناظرات زنده&quot، &quot

برگزاری مناظره های زنده تلویزیونی از پدیده های تقریبا تازه در عرصه انتخابات ریاست جمهوری در کشور عزیزمان ایران هست. به طور مشخص برگزاری این قبیل مناظرات زنده با مناظرات زنده “دو به دویی” بین نامزدهای انتخاباتی از وقت انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم در خرداد 1388 تجربه و آزموده شد و البته به شدت مورد استقبال مخاطبان و رای دهندگان قرار گرفت.

برگزاری مناظرات دو به دو بین نامزدهای جریانات مخالف سیاسی به خاص مناظرات دو به دویی 3 نامزد رقیب رییس جمهور وقت با رییس دولت، بسیار پرحاشیه و پرمخاطب شدند و حتی ادبیات به کار رفته از سوی نامزدها به صورت اصطلاح در ادبیات سیاسی کشور ماندگار شدند که از جمله آنها می توان به جمله معروف “بگم، بگم ” محمود احمدی نژاد اشاره کرد که تا هم اینک نیز به عنوان یک ضرب المثل سیاسی در توصیف شخصیت رییس دولت های نهم و دهم به کار می رود تا جایی که علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در ماجرای پخش نوار ضبط شده است از سوی احمدی نژاد در مجلس نهم هنگامی که می خواست به این اقدام رییس جمهور وقت اعتراض کند او را به راه انداختن “بگم ، بگم ” در کشور متهم کرد و با گفتن این اصطلاح او را از جلسه پرتنش 15 بهمن 1391 ، اخراج کرد.

مناظره های زنده انتخاباتی با وجودی که پدیده ای نسبتا تازه در فضای سیاسی کشور عزیزمان ایران است ولی به شدت مورد اقبال جامعه قرار گرفته و به آسانی نمی شود مردم را

پس از اوج گرفتن داغی تنور انتخابات سال 88 و حوادث بعد از آن انتخابات که به ماه ها ناآرامی در کشور انجامید، عده ای از ناظران و فعالان سیاسی در آسیب شناسی حوادث آن سال پخش مناظره های زنده و سخنان جنجالی نامزدها به خاص رییس جمهور وقت را در ایجاد التهابات سیاسی و تند کردن جو انتخاباتی موثر دانستند و این بحث های آسیب شناسانه هر از چند گاهی در فضای سیاسی و رسانه ای مرور شد.

به گمان بعضی ناظران حوادث بعد از انتخابات سال 88 نشان داد که فرهنگ سیاسی در کشور عزیزمان ایران “جنبه “برگزاری مناظرات این چنینی را ندارد یا دستکم وقت می برد که فرهنگ گفت و گو و جدال سیاسی در سپهر سیاسی جمهری اسلامی کشور عزیزمان ایران جا بیافتد و تا آن لحظه می بایست با نور پایین حرکت کرد و از دامن زدن به التهابات سیاسی و قطبی کردن فضای سیاسی پرهیز کرد.

و حق تثبیت شده است افکار عمومی ، مناظرات زنده&quot، &quot

این نگاه و نقدهای آسیب شناسانه ولی در نهایت منجر به تعطیلی مناظره های زنده در جریان انتخابات چهار سال بعد یعنی انتخابات ریاست جمهوری سال 92 نشد، ولی باعث شد مناظره ها از حالت دو به دو خارج شده است و نظم و نسق جدیدی پیدا کند. مناظره های انتخاباتی سال 92 به صورت دسته جمعی برگزار شد و همه نامزدها در آن شرکت داشتند و در وقت هایی تنظیم شده است مواضع خود را تبیین کرده و به نقدهای نامزدهای رقیب پاسخ گفتند. برگزاری مناظره های سال 92 به عدم قطع روند مناظرات که از انتخابات سال 88 شروع شده است بود، انجامید و تا جدودی در تثبیت این پدیده تازه در فضای انتخابات کشور عزیزمان ایران کمک کرد.

این تدبیر البته میسر افتاد و با وجودی که به هیچ وجه از گرمی مناظره ها کاسته نشد ولی از التهاب و تنش های احتمالی جلوگیری کرد ولی باز هم مطرح شدن توصیه ها و نقدهایی از سوی بعضی نامزدها در آنتن زنده در ادبیات سیاسی ماندگار شد ؛ از جمله عبارت هایی که بعضی نامزدها در نقد نامزدهای رقیب به زبان آوردند که از جمله آنها می توان به صحبت های حسن روحانی در نقد قالیباف با کلید واژه ” حمله گاز انبری” و یا ” من سرهنگ نیستم و حقوقدان هستم” ، همچنین صحبت های علی اکبر ولایتی در نقد مذاکرات هسته ای سعید جلیلی و اینکه جلسه مذاکرات “کلاس فلسفه نیست ” اشاره کرد.

مناظره های زنده نامزدهای انتخابات 92 با وجود کمبودها و نقدهایی، ولی به طور کلی تجربه موفقی را پشت سرگذاشت که نه از گرمی و شور انتخاباتی کاست و نه اینکه دایره نقدها و جدل های نامزدها به طور بارزی رنگ تخریب و بحث های شخصی گرفت و مانند انتخابات سال 88 به جدال لفظی نامزدها در استودیو و زدوخورد حامیان آنها در خیابان ها منتهی نشد.

حسن روحانی در جریان مناظرات زنده سال 92 عملکرد خوبی از خود نشان داد و توانست صورت یک مدیر آشنا و وارد به زیروبم ساختار قدرت را که “خروارها حرف ناگفته در سینه دارد”، از خود به نمایش بگذارد و این گونه توانست با فاصله ای معنادار از رقیب مهم خود در همان مرحله نخست به پیروزی برسد.

علی رغم تجربه تقریبا موفق سال 92 در برگزاری مناظرات زنده، ولی جهت امسال “کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات” بدون اینکه علت مشخصی اعلام شده است باشد، تصمیم به لغو برگزاری مناظرات زنده را گرفته و مناظره ها قرار است از پیش ضبط شده است و سپس پخش شوند.

این اقدام می تواند تاثیری جدی در کم کردن شور انتخاباتی داشته باشد و علاوه بر آن حتی اگر ثانیه ای از صحبت های نامزدها تقطیع نشود، به پخش دهها و صدها شایعه راجع به سانسور سخنان نامزدهای انتخابات دامن خواهد زد که هر دو اینها به نشاط یک انتخابات سالم و پرشور ضربه خواهد زد.

هر چند که امید می رود “کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات” در تصمیم خود تجدید نظر کرده و انتخابات سال 96 را از برگزاری مناظرات زنده محروم نکند ولی اشاره به این توصیه هم خالی از فایده نیست که وقت هیچ گاه به عقب بازنمی گردد و استقبال مردم از مناظرات زنده و باز شدن جا جهت این پدیده تازه در فضای انتخاباتی کشور خود به خوبی گواه این عنوان هست؛ مردم در همین دو دوره به نحوی با مناظرات زنده ارتباط برقرار کرده و به آن خو کرده اند که با خبر لغو احتمالی آن در انتخابات امسال به گونه ای برخورد کرده اند که گویی از حقی بسیار ذاتی و مهم محروم شده است اند.

اخبار سیاسی – عصر ایران/ مازیار آقازاده

واژه های کلیدی: سیاسی | برگزاری | کمیسیون | انتخابات | دولت یازدهم | انتخابات سال 96 | نامزدهای انتخاباتی | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs